Yazarlarımız


Ali IŞIK

1979’da Balıkesir/İvrindi’de doğdu. İlköğrenimini Balıkesir’de, ortaöğretimini Bursa’da tamamladı. Üniversiteyi Viyana’da okudu.

Yazar Hakkında

Alper GÜRKAN

1980’de Niğde’de doğdu. Lisans (Anadolu Üniversitesi) ve yüksek lisans (İstanbul Üniversitesi) eğitimini sosyoloji alanında tamamladı. Şimdilerde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde felsefe alanında doktora eğitimine devam ediyor.

Yazar Hakkında

Celâl FEDAİ

1972’de Kayseri’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Aynı bölümde master yaptı.

Yazar Hakkında

John Robertson

2010 yılından beri Cambridge Üniversitesi Siyasal Düşünceler Tarihi bölümünde profesör olarak çalışıyor. Çalışma alanı Erken Modern Aydınlanma ve Avrupa’nın Entelektüel Tarihi’dir.

Yazar Hakkında

Hüseyin KARACA

Yazmaya Kültür Dünyası’yla İnsan Adına dergilerinde başladı. 1999 yılında Ünlem dergisini daha sonra da Yansıma Edebiyat dergisini kurdu ve yönetti.

Yazar Hakkında

Kenan ÇAĞAN

1970 Ankara doğumlu. Sosyolog. Hâlen Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi.

Yazar Hakkında

Mehmet Dursun ERDEM

1977 yılında Ordu ilinin Aybastı ilçesi Karamanlı köyünde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Aybastı’da, liseyi Ordu’da “devlet parasız yatılı” öğrencisi olarak okudu...

Yazar Hakkında

Mehmet HARMANCI

Yüksek tahsilini “ilahiyat” alanında yaptı (1996). Lisansüstü çalışmalarını “felsefe” alanında sürdürdü. İslâm Felsefesi bilim dalında, 1999 yılında yüksek lisansını, 2007 yılında doktorasını tamamladı.

Yazar Hakkında

Muhammed LEYLEK

1990 Eskişehir doğumlu. Liseyi bitirene kadar Eskişehir’de yaşadı. 2008 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı. 2015 yılından beri bir kamu kurumunda çalışıyor.

Yazar Hakkında

Mustafa MESTÛR

1964 doğumlu. 1989’da Isfahan Üniversitesi Mühendislik (İnşaat Mühendisliği) Fakültesinden mezun oldu. Fars Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans yapan Mestûr; ilk öyküsünü 1990’da edebiyat ve felsefe dergisi Kian’da, ilk öykü kitabınıysa 1998’de yayımladı.

Yazar Hakkında

Yahya KURTKAYA

1985 Rize doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Trabzon’un Akçaabat ilçesinde tamamladı. 2007’de üniversite eğitimi için Viyana’ya gitti. 2014 yılında yurda döndü...

Yazar Hakkında

Yavuz AHMET

1978 yılında Mersin-Erdemli’de doğdu. 2001’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Evli ve iki çocuk babası olan yazar, Ankara’da yaşıyor. Hikâye yazmaya...

Yazar Hakkında

Yunus DEVELİ

1957’de Adana’da doğdu. Ortaöğrenimini Adana’da, yükseköğrenimini İstanbul’da, Yüksek İslâm Enstitüsünde tamamladı. Öğretmenlik yaptı...

Yazar Hakkında

Özlem GÖKTAŞ

1975’te Sivas/Şarkışla’da doğdu. İlk, orta ve yüksek­öğrenimini Konya’da tamamladı.

Yazar Hakkında

Canan OLPAK KOÇ

Kırıkkale doğumlu. Lisansüstü tezlerini Yeni Türk Edebiyatı alanında yaptı. 2016 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden “Varoluşsal Suçluluk Açısından Cumhuriyet Dönemi Türk Romanı” başlıklı teziyle doktor unvanını aldı.

Yazar Hakkında

Serdar KACIR

1981’de Bozüyük’te doğdu. 1999’da İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Yükseköğrenimini Viyana Üniversitesi İletişim Fakültesinde tamamladı.

Yazar Hakkında

Özcan GÜNGÖR

(Prof. Dr.), 1977 yılında Çorum/Alaca’da doğan Güngör, ilkokul ve hafızlığını köyünde, ortaöğretimini ise Çorum İmam-Hatip Lisesinde 1996 yılında tamamladı.

Yazar Hakkında

Necip Fazıl KURT

(Dr.), 22 Aralık 1975’te Urla’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 1993-1996 yılları arasında Uluslararası İlişkiler, 1996-2000 yılları arasında Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi gördü. 2002-20011 yılları arasında lisans eğitimini tamamladığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde görev yaptı.

Yazar Hakkında

Ümit Özgür DEMİRCİ

(Dr.), Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu.

Yazar Hakkında

Jacques ATTALI

Fransız ekonomist, yazar ve siyasetçi. Attali, 1943’te Cezayir’de doğdu. Cezayir Bağımsızlık Savaşı’ndan sonra ailesiyle birlikte geldiği Paris’e yerleşti.

Yazar Hakkında